Brazylia Yellow Burbon - kawa świeżo palona
  • Brazylia Yellow Burbon - kawa świeżo palona
  • Brazylia Yellow Burbon - zielone ziarno

Brazylia Yellow Burbon - Kawa ziarnista - Arabica 100%

Opakowanie keyboard_arrow_down
Sposób mielenia keyboard_arrow_down
Quantity

PLN32.00
Kategoria

Single (kawy jednorodne)

Moc
Kwasowość
Sposób palenia

Jasno palona

Kontynent pochodzenia

Ameryka Południowa

Plantację kawy Yellow Bourbon wyróżnia unikatowy mikroklimat, ale też wyjątkowo wysokie położenie jak na warunki brazylijskie.

Charakterystyka kawy:

Zlokalizowana jest na wysokości od 1050 - 1150m n.p.m., a jej znaczna część to naturalne dzikie lasy. Wisienki kawy zbierane są z krzaków  obrabiane metodą pulped natural polegającą na obraniu z wierzchniej warstwy i wysuszeniu na słońcu, podczas ekspozycji na specjalnych przewiewnych leżakach. Metoda pulped natural nadaje kawie czystszego smaku o lżejszych nutach owoców i kwiatów. Smak kawy jest bardziej złożony. Cały proces przygotowania kawy odbywa się na plantacji.

Odmiana arabiki Yellow Bourbon to żółty kolor dojrzałych wisienek i słodszy smak. Kawa ta zyskała swoją popularność właśnie z powodu słodyczy i delikatności. Bourbon to lekka kwasowość, która doskonale podkreśla podstawowe nuty smakowe. Cechy charakterystyczne to również wyrównany bukiet i gładki smak.

Dominują nuty pomarańczy i lekkie nuty kakao, na późniejszym etapie rozwija nuty czekolady i migdałów, jednocześnie nie zatracając posmaku pomarańczy. Wypalenie na średnio, wydaje się najlepiej balansować bogaty i złożony smak kawy. Jest często szczególnie ceniona przez przygotowujących kawę metodami alternatywnymi


Brazylia Yellow Bourbon to odmiana rzadka i pożądana przez amatorów kawy na całym świecie.

1027 Items

Data sheet

Kategoria
Single (kawy jednorodne)
Moc
1
Kwasowość
1
Sposób palenia
Jasno palona
Kraj pochodzenia
Brazylia
Kontynent pochodzenia
Ameryka Południowa