• Plaster miodu - Miody ekologiczne - Kawowa Fabryka

Miód z własnej pasieki - Miód wielokwiatowy - Kawowa Fabryka

Quantity

PLN60.00
Kategoria

Miody z własnej pasieki

Miód wielokwiatowy - 1L

Miody, który oddajemy w Państwa ręce zostały wytworzone w czystym środowisku pośród pól i lasów, w naszej małej pasiece liczącej 30 uli. Zostały wyprodukowane przy pomocy naturalnych środków i technik, bez użycia chemicznych środków bakteriobójczych i grzybobójczych.

Produkt najwyższej jakości.

Pojemność - 1Litr


Ciekawostki:

Miód pszczeli jest znaną od najdawniejszych czasów naturalną substancją regenerującą i leczniczą. Odznacza się właściwościami antybiotycznymi, przeciwzapalnymi i wykrztuśnymi i odnawiającymi. O jego właściwościach wzmacniających decyduje udział cukrów prostych: glukozy i fruktozy.

Spożywanie go nawet w dużych ilościach nie szkodzi, gdyż biologicznie aktywny miód zawiera substancje stymulujące metabolizm organizmu. Cukry proste, zawarte w miodzie, biorą udział w detoksykacji, chronią przed działaniem zanieczyszczonego środowiska, osłabiają toksyczne działanie alkoholu oraz nikotyny.Składniki odżywcze oraz witaminy zawarte w miodzie wzmacniają siłę skurczu i wydolności mięśnia sercowego. Składniki te hamują także miażdżycę, rozszerzają naczynia włosowate, obniżają ciśnienie krwi i poprawiają krążenie, a zawarta w miodzie cholina działa ochronnie na wątrobę oraz zwiększa wydzielenia żółci.Miód wpływa także na układ oddechowy, korzystnie działa na nerki i drogi moczowe. Łagodzi dolegliwości żołądka i dwunastnicy, pobudza czynność wydzielniczą i motoryczną jelit, zwiększa wydzielanie soku jelitowego. Wpływa on także pozytywnie na wątrobę i drogi żółciowe. Przyspiesza gojenie się ran i przewlekłych owrzodzeń.

Powoduje to enzym dodawany przez pszczoły do miodu – oksydana glukozowa. Dzięki niej w miodzie jest stała ilość nadtlenku wodoru (wody utlenionej).


18 Items

Data sheet

Kategoria
Miody z własnej pasieki