Witamy w miejscu w którym od lat pachnie kawą…

jest rok 1994, mój ojciec właśnie dostaje pracę w rozwijającym się przedsiębiorstwie kawowym, wprowadzając jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziś marek kawowych na rynek centralnej Polski. Rozpoczyna wtedy swoją ponad 24-letnią przygodę z kawą, przygodę która na zawsze odmieniła Jego życie. Przygodę, która stała się pasją.

Dzięki wieloletniej współpracy pogłębia swoją wiedzę z zakresu profesjonalnej produkcji, a także parametrów smakowych kawy. Setki filiżanek wypitej kawy, tysiące degustacji uświadamiają Go, jak wiele jeszcze w temacie kawy jest do odkrycia.

Przychodzi czas na kolejny etap. Jest nim praca w dużej palarni kawy we Wieluniu. Tu zdobywa wiedzę na temat produkcji i obróbki ziaren kawowca, tajników selekcji ziaren na giełdach światowych, zdobywa bezcenne doświadczenie w sposobach i stopniach palenia kawy i staje się specem od komponowania mieszanek kawowych.

Wystarczy filiżanka dowolnej kawy, by już po chwili ocenił, jakie kawy wchodzą w skład mieszanki, której właśnie spróbował. Smak kawy zapamiętywał bezbłędnie. Do tego stopnia, że po wypiciu jednej filiżanki był w stanie odtworzyć niemalże identyczną mieszankę z różnych gatunków kawy.

Ten wyjątkowy zmysł smaku pozwala na szersze poznanie walorów smakowych kawy. Bierze udział w profesjonalnych degustacjach kawy (tzw. cupping), początkowo jako uczestnik, a następnie jako sędzia. Propaguje przez wielu niedocenianie tzw. alternatywne metody parzenia kawy pokazując ludziom, jak bawiąc się kawą wydobyć z niej to, co najlepsze.

Aż pewnego dnia rodzi się marzenie.. marzenie, aby kiedyś kultywować rzemiosło palenia kawy.. swojej kawy. Pomimo wielu przeciwności losu, po wielu latach wytężonej pracy w 2008 roku udaje się je zrealizować. Powstaje marka Elvis Cafe, a wraz z nią palarnia kawy i kawiarnia. Przychodzi czas na pracę nad własnymi autorskimi mieszankami, które szybko znajdują uznanie wśród prawdziwych smakoszy kawy. Dzięki umiejętności wydobycia z kawy tego, co najlepsze już podczas procesu palenia ziarna - nasza kawa zdobywa uznanie na rynku polskim i litewskim.

Dzisiaj synowie z dumą kontynuują dzieło rozpoczęte przez ojca. Na każdym kroku dokładamy wszelkich starań, aby wykorzystać całą bogatą wiedzę i doświadczenie, jakie pozostawił nam nasz Mistrz. Oddajemy dziś w Państwa ręce to, co mamy najlepszego - naszą kawę. Kawę, która jest m.in. bazą do produkcji znakomitego piwa sezonowego. Kawę, która co rano pozwala dobrze zacząć dzień tym, który pokochali jej smak i docenili jakość, jaką zyskujemy dzięki wyjątkowemu procesowi palenia. Kawę, której smak pozostanie w Państwa pamięci na zawsze..

 

Kawowafabryka.pl to kolejny etap tej niezapomnianej podróży.

Chcielibyśmy, abyście byli jej częścią..

 

Zespół

Kawowafabryka.pl